Henkilökunta

Toimisto

Simo Kovanen

Toimistovastaava, Savonlinna

Puh. 044 350 4564

simo.kovanen@terapiamerkurius.com

Fanny Hänninen

HR-assistentti, Savonlinna

puh. 044 491 0722

fanny.hanninen@terapiamerkurius.com

 

Eeva Sallinen

Toimistoassistentti, Savonlinna

Puh. 040 129 1004

eeva.sallinen@terapiamerkurius.com

Niklas Turunen

Toimistoapulainen, Savonlinna

puh. 044 779 7389

toimisto@terapiamerkurius.com

Tiia Palola

Toimistoassistentti, Tampere

Puh. 044 491 0711

tiia.palola@terapiamerkurius.com

Ada-Sofia Jokinen

Toimistoassistentti, Tampere

Puh. 044 493 1085

ada-sofia.jokinen@terapiamerkurius.com

Peppi Mikkonen

Toimistoassistentti

puh. 044 493 8428

peppi.mikkonen@terapiamerkurius.com

Anna-Riikka Turpeinen

Toimistoassistentti, Kempele

puh. 044 901 7782

anna-riikka.turpeinen
@terapiamerkurius.com
 

Tuija Taralainen

Toimistoassistentti, Kempele

 

Savonlinna

Riikka Brunou TJ

Vastaava puheterapeutti,
työnohjaaja (STOry)
ja hevosavusteisen valmennuksen ohjaaja

Puh. 040 165 0145

Olethan ensisijaisesti yhteydessä toimiston henkilökuntaan.

riikka.brunou@terapiamerkurius.com

Koulutusote

Kielijänne arviot, ajanvaraus puh. 044 491 0722

Heidimaria Väkeväinen

Puheterapeutti

Puh. 045 876 1726

heidimaria.vakevainen
@terapiamerkurius.com

Koulutusote

Tea Majaniemi

Puheterapeutti

Puh. 044 239 0694

tea.majaniemi
@terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Päivi Herttuainen

Puheterapeutti

puh. 044 491 0810

paivi.herttuainen
@terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

 

 

Päivi Turkki

Vastaava toimintaterapeutti ja SI-toimintaterapeutti

puh. 044 901 6565

paivi.turkki
@terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Sari Naukkarinen

Toimintaterapeutti ja ratsastusterapeutti

puh. 044 242 0053

sari.naukkarinen
@terapiamerkurius.com

Paula Uotinen

Toimintaterapeutti ja
Seksuaalikasvattaja

puh. 041 318 5601

paula.uotinen
@terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Maiju Kovanen

Kommunikaatio-ohjaaja ja
puhevammaisten tulkki

Puh. 044 976 6640

maiju.kovanen@
terapiamerkurius.com

Tulkkiprofiili

Koulutusote

 

Janika Hiltunen

Kommunikaatio-ohjaaja, puhevammaisten tulkki ja neuropsykiatrinen valmentaja

puh. 041 319 2042

janika.hiltunen@terapiamerkurius.com

Tulkkiprofiili

Koulutusote

 

Varkaus

Pauliina Salmela

Puheterapeutti

puh. 044 793 8575

pauliina.salmela@terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Sanna Pesonen

Toimintaterapeutti ja SI-toimintaterapeutti

puh. 044 747 5745

sanna.pesonen@terapiamerkurius.com

Koulutusote

Joensuu

Lappeenranta

Krista Vauhkonen

Etäterapia-avustaja

puh. 044 353 6005

krista.vauhkonen
@terapiamerkurius.com

Iina Saastamoinen

Kommunikaatio-ohjaaja ja puhevammaisten tulkki,
etäterapia-avustaja

puh. 044 901 6325

iina.saastamoinen
@terapiamerkurius.com

Oulu

Tiia Sipilä

Puheterapeutti

puh. 041 319 4024

tiia.sipila@terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Iida-Liisa Kurunlahti

Puheterapeutti

puh. 044 491 8741

iida-liisa.kurunlahti
@terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Pauliina Panula

Puheterapeutti

puh. 044 408 5446

pauliina.panula@terapiamerkurius.com

Koulutusote

Noora Keränen

Puheterapeuttiopiskelija

puh. 044 773 8575

noora.poykio
@terapiamerkurius.com

 

Riitta Nordström

Puheterapeutti

puh. 045 348 8340

riitta.nordstrom
@terapiamerkurius.com

 

Hilla-Mari Louhikoski

Puheterapeutti

puh. 044 493 8586

hilla-mari.louhikoski
@terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Tampere

Essi Isojärvi

Puheterapeutti

puh. 044 491 0699

essi.isojarvi@terapiamerkurius.com

Koulutusote

Roosa-Maaria Kurtti

Puheterapeutti

puh. 044 976 3209

roosa-maaria.kurtti
@terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Teemu Ruonakangas

Puheterapeutti

puh. 044 713 8453

teemu.ruonakangas
@terapiamerkurius.com

Riikka Asunta

Puheterapeutti

puh. 044 493 1086

riikka.asunta@terapiamerkurius.com

Lahti

Turku

Nina Uotinen

Puheterapeutti

puh. 044 510 4500

nina.uotinen@
terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Tiina Manninen

Puheterapeutti

puh. 044 901 8279

tiina.manninen@
terapiamerkurius.com