Henkilökunta

Toimisto

Leena Hartikainen

Asiakassihteeri, Savonlinna

Puh. 040 129 1004

leena.hartikainen@
terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Simo Kovanen

Toimistoassistentti, Savonlinna

Puh. 044 350 4564

simo.kovanen@terapiamerkurius.com

Säde Ruotsalainen

Toimistoapulainen, Savonlinna

Puh. 044 779 7389

toimisto@terapiamerkurius.com

Kaisa Ketolainen

Toimistoassistentti

Puh. 044 491 0722

kaisa.ketolainen@terapiamerkurius.com

Tuija Taralainen

Toimistoassistentti, Kempele

puh. 044 491 0711

tuija.taralainen@terapiamerkurius.com

Peppi Mikkonen

Toimistoapulainen, Kempele

puh. 044 493 8428

toimisto@terapiamerkurius.com

Savonlinnan seutu

Riikka Brunou TJ

Vastaava puheterapeutti

Puh. 040 165 0145

riikka.brunou@terapiamerkurius.com

Koulutusote

Heidimaria Väkeväinen

Puheterapeutti

Puh. 045 876 1726

heidimaria.vakevainen
@terapiamerkurius.com

Koulutusote

Tea Majaniemi

Puheterapeutti

Puh. 044 239 0694

tea.majaniemi
@terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Pauliina Salmela

Puheterapeutti

Puh. 044 793 8575

pauliina.salmela
@terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Päivi Herttuainen

Puheterapeutti

puh. 044 491 0810

paivi.herttuainen@terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

 

 

Mari Itkonen

Puheterapeutti

puh. 044 493 2623

mari.itkonen@terapiamerkurius.com

 

 

 

 

Päivi Turkki

Vastaava toimintaterapeutti ja SI-toimintaterapeutti

puh. 044 901 6565

paivi.turkki
@terapiamerkurius.com

 

Sari Naukkarinen

Toimintaterapeutti ja ratsastusterapeutti

puh. 044 242 0053

sari.naukkarinen@terapiamerkurius.com

Paula Uotinen

Toimintaterapeutti

puh. 041 318 5601

paula.uotinen
@terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Sanna Jordan

Toimintaterapeutti ja SI-toimintaterapeutti

sanna.jordan@terapiamerkurius.com

Maiju Kovanen

Kommunikaatio-ohjaaja ja
puhevammaisten tulkki

Puh. 044 976 6640

maiju.kovanen@
terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Katri Honkonen

Kommunikaatio-ohjaaja ja
puhevammaisten tulkki

puh. 044 491 9383

katri.honkonen@
terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Veera Mutka

kommunikaatio-ohjaaja, puhevammaisten tulkki ja neuropsykiatrinen valmentaja

Koulutusote

 

Janika Hiltunen

Kommunikaatio-ohjaaja, puhevammaisten tulkki ja neuropsykiatrinen valmentaja

puh. 041 319 2042

janika.hiltunen@
terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Kaisa Lohjala

Kommunikaatio-ohjaaja ja puhevammaisten tulkki

puh. 044 491 9440

kaisa.lohjala@
terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Joensuu seutu

Krista Vauhkonen

Etäterapia-avustaja

puh. 044 353 6005

krista.vauhkonen@terapiamerkurius.com

Oulun seutu

Roosa-Maaria Kurtti

Puheterapeutti

puh. 044 976 3209

roosa-maaria.kurtti
@terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Tiia Sipilä

Puheterapeutti

Koulutusote

 

Iida-Liisa Kurunlahti

Puheterapeutti

Koulutusote

 

Pauliina Panula

Puheterapeutti

puh. 044 408 5446

pauliina.panula@terapiamerkurius.com

Riitta Nordström

Puheterapeutti

puh. 045 348 8340

riitta.nordstrom@terapiamerkurius.com

 

Suvi Parviainen

Puheterapeutti

puh. 044 493 1086

suvi.parviainen@terapiamerkurius.com

 

Lahden seutu

Nina Uotinen

Puheterapeutti

puh. 044 510 4500

nina.uotinen@
terapiamerkurius.com

Koulutusote

 

Hämeenlinnan seutu

Essi Isojärvi

Puheterapeutti

puh. 044 491 0699

essi.isojarvi@terapiamerkurius.com

Ella Vakkila

Puheterapeutti

puh. 044 493 1085

ella.vakkila@terapiamerkurius.com

Koulutusote

Katariina Väisänen

Toimintaterapeutti

Koulutusote